ORICO Zewnętrzny napęd DVD USB 3.1 + czytnik kart

Cena netto: 122 zł
Cena brutto: 150,06 zł
Brutto

Producenci laptopów coraz częściej rezygnują z umieszczania napędów DVD w swoich produktach. Mimo tego nie musisz rezygnować z oglądania ulubionych filmów zapisanych na płytach! Zewnętrzny napęd DVD na USB doskonale sprawdzi się jako podręczny odtwarzacz DVD. Wykonany z wysokiej jakości, czarnego tworzywa ABS pokrytego delikatną teksturą wygląda solidnie.

Ilość

  +48 790 210 180

Infolinia sklepu internetowego

  sklep@partner.poznan.pl

Napisz do Nas

Ten zewnętrzny napęd DVD-RW na USB wyróżnia się dodatkowymi funkcjami: dwa porty USB do podłączenia np. pendrive'a, oraz uniwersalny czytnik kart pamięci (SD i microSD)

 

Filmowe emocje w zasięgu ręki

Producenci laptopów coraz częściej rezygnują z umieszczania napędów DVD w swoich produktach. Mimo tego nie musisz rezygnować z oglądania ulubionych filmów zapisanych na płytach! Zewnętrzny napęd DVD na USB doskonale sprawdzi się jako podręczny odtwarzacz DVD. Wykonany z wysokiej jakości, czarnego tworzywa ABS pokrytego delikatną teksturą wygląda solidnie. I rzeczywiście jest solidny, bo ABS to plastik o większej twardości, stosowany w produktach z wyższej półki. Gumowe nóżki na spodzie zapobiegają przesuwaniu się (co jest szczególnie niewskazane podczas obracania dysku).

 

Napęd na usb zewnętrzny - Twoje mobilne centrum danych

Podłączenie do komputera umożliwia dołączony do zestawu przewód micro USB-B do USB-A/USB-C. Dodatkowo napęd obsługuje dwa porty USB-A oraz czytnik kart SD i TF. Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się, kiedy chcesz zgrać zdjęcia z karty aparatu na płytę DVD. Porty USB są kompatybilne ze standardem 3.1 Gen 1, dzięki czemu transfer danych jest błyskawiczny. Przepustowość 5 Gbps docenią użytkownicy przesyłający większe pliki, takie jak filmy czy duże ilości obrazów.

 

Nagrywarka DVD na USB

Napęd umożliwia nie tylko odtwarzanie dysków optycznych, ale również ich nagrywanie. Nagrywarka może korzystać z różnych metod nagrywania dla dysków CD-R/RW, DVD-R/DVD-RW:

- DAO - Disc at once: zalecany do nagrywania płyt audio; nagrywanie za jednym razem, bez wyłączania lasera

- TAO - Track at once: umożliwia nagranie każdego dostępnego formatu, oraz wielokrotne nagrywanie danych na jednym dysku (tzw. tworzenie dysków wielosesyjnych)

- SAO - Session at once

- Variable packet write

- Fixed packet write

  

Nagrywarka obsługuje płyty które:

nagrywa się jednokrotnie (także z możliwością dogrywania danych w wwielu sesjach):  CD-R, DVD-R, DVD+R

można nagrywać wielokrotnie — poprzez nadpisanie danych — oraz usuwać zapisane dane: CD-RW, DVD-RW/DVD+RW, DVD-RAM

Dzięki nowoczesnemu oprogramowaniu nagrywanie jest bajecznie proste: wystarczy otworzyć folder widoczny w eksploratorze, przeciągnąć do niego nagrywane pliki i rozpocząć wypalanie płyty.

 

Czytnik kart pamięci

Urządzenie jest dodatkowo wyposażone w czytnik kart pamięci SD i TF (tak zwane microSD), czyli popularnych kart z aparatów fotograficznych i telefonów. Wystarczy jedno urządzenie, aby zrzucić zdjęcia czy nagrania, a następnie wypalić je na płycie CD, żeby podzielić się nimi z bliskimi.

 

Hub USB

Hubów USB używa się, aby zwiększyć dostępną w komputerze liczbę portów. Napęd DVD na USB zajmuje jeden port USB-A, ale z kolei jest wyposażony w dwa dodatkowe porty USB w standardzie USB 3.1, dzięki czemu wciąż możesz wygodnie podłączać inne urządzenia peryferyjne takie jak pendrive, mysz, czy klawiatura.

 

W zestawie:

W zestawie poza zewnętrznym napędem DVD-RW znajdują się dwa przewody USB: jeden do zasilania jeden do przesyłania danych. Przewód danych ma dwie końcówki do wyboru: USB-A i USB-C, więc nagrywarkę podłączysz do nowszych i starszych komputerów bez stosowania żadnych dodatkowych przejściówek.

 

Najważniejsze cechy:

- Możliwość nagrywania i odczytywania płyt CD i DVD bez wewnętrznego napędu w komputerze stacjonarnym czy laptopie

- Odczytywanie i nagrywanie płyt CD-R, CD-RW, DVD-R, DVD-RW (dokładna kompatybilność w specyfikacji)

- Maksymalna prędkość napędu 24X

- Przydatna w wielu sytuacjach dzięki wsparciu różnych metod nagrywania

- 3 w 2: w jednym urządzeniu masz napęd DVD, hub (koncentrator USB) USB 3.1 oraz czytnik najpopularniejszych kart pamięci

XD010-BK-BP
54 Przedmioty

Zobacz także

Podobne produkty